• en
  • pl

O mnie

Nord Emporium to pracownia jubilerska prowadzona przeze mnie. Wiele lat temu zetknąłem się z kulturą i sztuką wikingów. W mojej pracy staram się pokazać, bogate wzornictwo i rzemiosło ludzi Północy wczesnego średniowiecza. Moje wyroby to głównie repliki biżuterii Wikingów lub wykonane na podstawie historycznych wzorów. Każdy wzór jest odtworzony lub zaprojektowany i wyrzeźbiony przeze mnie w wosku, modelinie lub wykonany z metali szlachetnych jako model. Większość moich wyrobów trafia do gróp rekonstrukcyjnych na całym świecie a także do miłośników wikińskiego rzemiosła jako bizuteria noszona na codzień.

Moja biżuteria wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, Srebro 925, Srebro 930, Srebro 999, Brąz posrebrzany z optymalnie grubą powłoką srebra co zapewnia długotrwałość powłoki, Złoto 585 i doskonale dopracowany stop brązu o pięknej ciepłej barwie, nie mylic z mosiadzem, który ma zimna barwe i nie jest metalem uzywanym w epoce Wikingów.

Nord Emporium jest zarejstrowane w Assay Office w Dublinie, jest to Irlandzki Urząd Probierczy gdzie są badane metale szlachetne z których jest wykonana też i moja biżuteria.

Z rzemiosłem jubilerskim mam do czynienia od wielu lat, począwszy od prac przy budowie precyzyjnych maszyn jubilerskich, przez pracę w dużej pracowni złotniczej kończąc na pracy w laboratorium obrobki powierzchni wyrobów jubilerskich. Pierwsze moje wyroby powstały w 2009 roku, stało się to moim hobby. W 2014 roku otworzyłem własną pracownię. Obecnie moja pracownia funkcjonuje w Porcie Cork na południu Irlandii. Tu obecnie pracuję nad nowymi projektami. Cork stał się moim drugim domem. Tak samo jak Dublin czy Waterford to miasto założone przez Wikingów w X wieku.
Zaczatki współczesnego miasta powstały między 915 a 922 rokiem, kiedy to wikińscy osadnicy założyli społeczność handlową.

Irlandia jest miejscem gdzie czerpię inspirację dla mojej dalszej pracy.

W grudniu 2016 roku w Camden Palace Community Arts Centere in Cork miała miejsce moja pierwsza wystawa zatytułowana ‘Portals, Other Worlds and the Viking Horde’. Wystawę współtworzyłem z wybitnym artystą Eben Bernard.

W sezonie letnim można spotkać mnie na stoisku z bizuterią podczas wielu imprez rekonstrukcyjnych epoki Wikingów w Irlandii i Irlandii Północnej. Aktualne informacje o nadchodzacych imprezach można znaleźć na mojej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/nordemporium/

https://www.facebook.com/nordemporium/

Zapraszam

Piotr Bibliw

12650985_539172436263866_2027211184986626144_n (1)

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress